ParaPuan YükleKonuş

ParaPuan YükleKonuş

ParaPuanlarınız ile dilerseniz kendinize dilerseniz yakınlarınıza Avea, Turkcell ve Vodafone'dan TL ya da dakika yükleyin. Doyasıya konuşmak için para yerine ParaPuanlarınızı kullanın.

ParaPuan kullanarak nasıl TL yükleme / Dakika alım yapılır?

 • 0850 222 0 900 Finansbank Telefon Bankacılığı ya da Finansbank ATM'leri > CardFinans İşlemleri > ParaPuan YükleKonuş menüsünden TL veya dakika yükleyebilirsiniz.
 • Sliplerinizde size özel 8 haneli sabit kampanya kodu* ile talep yapabilirsiniz.
 • Yükleme yapmak için kampanya kodunuzu, doğum tarihinizi (YYYY formatında) ve kullanmak istediğiniz TL yükleme veya dakika miktarını sırasıyla bir boşluk bırakarak 3088'e SMS olarak gönderin (Örnek: C5AH2T5X 1981 40).
 • TL yükleme mi yoksa dakika mı istediğinizi SMS mesajında ayrıca belirtmenize gerek yoktur. Talebinizi faturalı hata sahip bir cep telefonundan yapıyorsanız dakika, ön ödemeli hata sahip bir cep telefonundan yapıyorsanız TL yüklenir.*

*Kampanya kodu kart bazında değişkendir. Birden fazla Finansbank kredi kartınız varsa, her kart için farklı bir kampanya kodunuz olacaktır.

*Ön ödemeli ve faturalı Vodafone hatlar için sadece dakika alımı yapılabilmektedir. TL yükleme Avea ve Turkcell için geçerlidir.


Minimum kaç TL yükleme ya da kaç dakika talebi yapılabilir?

 • Minimum 4 TL yükleme veya 10 dakika talebi yapabilirsiniz.
 • Taleplerinizi; 4 TL ve katları (4,8,12...), 10 dakika ve katları (10, 20, 30...) olarak yapmalısınız.
 • 4 TL veya 10 dakikalık konuşma süresi 4.000 ParaPuan'a denk gelir.

Maximum kaç TL yükleme ya da kaç dakika talebi yapılabilir?

 • Aynı gün içerisinde en fazla 60 TL yükleme veya 150 dakika talebinde bulunulabilirsiniz.

Biriken ParaPuanlarınız yakınlarınız için de TL yükleme yapmak /dakika almak için ne yapmanız gerekir?

 • Yakınlarınız veya bir başkası için de TL yükleme yapabilir ya da dakika alabilirsiniz.
 • TL ya da dakika, talebin yapıldığı telefona yüklenir. Bu nedenle TL yüklemesini ya da dakika almasını istediğiniz kişi, kendi cep telefonuyla sizin kampanya kodunuzu, sizin doğum tarihinizi ve kullanmak istediği TL miktarı veya dakikayı belirterek 3088'e SMS gönderebilir.
 • ParaPuan YükleKonuş için gönderilecek her kısa mesaj; Avea için 0,5 TL (KDV ve ÖİV dahil), Turkcell için 0,65 TL (KDV ve ÖİV dahil) ve Vodafone için 0,4 TL (KDV ve ÖİV dahil) olarak ücretlendirilir. Avea, Turkcell ve Vodafone kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.

ParaPuan YükleKonuş Kuralları


Faturalı hat kullanıyorsanız; operatörünüze ait talebinizi takip eden ilk fatura kesim tarihinizde, ParaPuanlarınızla talep ettiğiniz dakikalar hattınıza yüklenir. Toplam yükleme süresine ilişkin bilgi, yüklemenizin yapıldığı fatura döneminde faturanızda yer alır. Konuşma süreniz hattınıza yüklendiğinde ücretsiz bir kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Ön ödemeli hat kullanıyorsanız; talebiniz, Finansbank'a ulaştığı tarihten itibaren 72 saat içinde işleme alınır ve ParaPuanlarınızın karşılığı olan TL yüklemeniz gerçekleşir.

Faturalı hatta yüklenen dakikalar sadece operatör içi görüşmelerde kullanılabilir

Kampanya ile ilgili bilgi almak için YARDIM yazıp 3088'e SMS gönderebilirsiniz.

CardFinans sahipleri sahip oldukları ParaPuan miktarını öğrenmek için PUAN, KAMPANYA KODU ve DOĞUM YILI bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak yazıp 3088'e SMS gönderebilirler (Örnek: PUAN C5AH2T5X 1981).

Aynı gün içerisinde en fazla 60 TL yükleme veya 150 dakika talep edilebilir.

Bu kampanyaya Avea, Turkcell ve Vodafone aboneleri katılabilir. Kampanyaya kısa mesaj ile katılım Avea için 0,5 TL (KDV ve ÖİV dahil), Turkcell için 0,65 TL (KDV ve ÖİV dahil) ve Vodafone için 0,4 TL (KDV ve ÖİV dahil) olarak ücretlendirilir. Avea, Turkcell ve Vodafone kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.

Hatalı mesaja ilişkin gönderilecek yanıt mesajları ücretsizdir.

Talep edilen dakika/TL iptal ya da iade edilemez.

Dakika ve TL birim ParaPuan karşılığı, Finansbank tarafından değiştirilebilir.

Finansbank gerektiğinde dakika ya da TL üzerinde her türlü hakka sahiptir.

Hattın devri, iptali ve ihyası durumunda yüklemesi yapılmış dakika hakkı iptal olur.

Yüklenen TL/dakika'lar yurtdışında veya yurtdışı görüşmelerde kullanılamaz.

Yüklenen TL/dakika'lar başka hatta transfer edilemez.

Fatura kesim tarihinden en az 3 gün önce gönderilen kısa mesajlar ile kazanılan hediye dakikalar bir sonraki fatura döneminde yüklenecektir.

Yüklenen TL'ler data kullanımında (internet kullanımı) da geçerli olup; kampanyalar için kısa numaralara yapılan SMS gönderimlerinde geçerli değildir.

Yüklenen dakikalar Turkcell Faturalı aboneleri için 90 gün boyunca sadece ses aramalarında (SMS ve internet paketi hariç) ve operatör içi aramalarda geçerlidir.

Ön ödemeli kurumsal hat aboneleri bu hizmetten yararlanamazlar.*

Yükleme yapılan faturalı hatların iptal, devir ve ihyasında yüklemesi yapılan TL ve dakikalar geçerliliğini yitirecektir.

*Sadece Turkcell hatlar için geçerlidir.